Topic: Podyskutujmy o nałogach

Hej: ) Studiuję psychologię, od kiedy pamiętam o tym marzyłam. Interesują mnie te studia. Pragnę w przyszłości zostać znakomitym terapeutą. Przeglądałam jakiś czas temu artykuł pt.: terapia uzależnień, i bardzo mnie zaciekawił. Było w nim wiele przydatnych wiadomości o uzależnieniach. Chciałam się was, szanowni internauci, zapytać, jaki jest najtrudniejszy nałóg? Piszcie śmiało. Tenże artykuł dał mi sporo do myślenia.

Re: Podyskutujmy o nałogach

Ludzie popadają w różne uzależnienia ale alkoholizm jest w mojej opinii czymś najgorszym. Bywa że rodzina najzwyczajniej w świecie zmusza takie osoby do zapisania sie na detoks. To zdecydowanie najkorzystniejsze rozwiązanie ponieważ osoba uzależniona od alkoholu potrzebuje wsparcia by pozbyć sie nałogu. Po przejściu terapii odwykowej można zacząć odbudowywać swoje życie. Po pierwsze osoba dotknięta chorobą alkoholową koniecznie musi zyskać świadomość swojej ciężkiej sytuacji, przestać zaprzeczać że jest alkoholikiem. 

Moim zdaniem każdy nałóg jest trudny. Mam 13letniego syna, który miał bardzo duże uzależnienie od komputera. Non stop, mógł tam spędzać wolny czas. Aż w końcu miarka się przebrała. To była wielka przesada. Wybraliśmy się z nim do psychologa, który powiedział, że nasz Adaś jest uzależniony od Internetu. Dał nam namiary na pewną stronę internetową http://www.osrodek-oaza.pl/uzaleznienie-od-komputera która należała do Ośrodka Oaza. Postanowiliśmy tam pojechać. Okazało się, że w tym ośrodku leczą również takie uzależnienie jak miało nasze dziecko. Zostawiliśmy go tam. Robiliśmy jemu wizyty, po miesiącu wyszedł. Okazało się, że wyleczyli go z nałogu. Korzystał z Internetu, ale tylko dwie godziny dziennie. To był duży sukces. Byliśmy przeszczęśliwi. Z tej przyczyny polecamy wszystkim osobom mającym jakieś problem z uzależnieniem Ośrodek Oaza. Na pewno będziecie usatysfakcjonowani!: )

Moim zdaniem każdy nałóg jest zły. Ciężko jest ludziom go zwalczyć. Z tej przyczyny w takiej sytuacji najbardziej pomoże profesjonalna pomoc terapeutów. Taką pomoc oferuje klinika Oaza, którą odnalazła moja kuzynka w Internecie pod tytułem Klinika Oaza w Choceniu. Miałam ogromny problem z alkoholem i za pomocą jej oraz ośrodkowi Oaza przezwyciężyłam ten nałóg. Dlatego serdecznie mogę polecić każdej osobie tę klinikę. Ona Wam bez wątpienia pomoże.

Nie cierpię komputera, bo moja żona była długi czas od niego uzależniona. Sądzę, że to najbardziej problematyczny nałóg. Więcej danych jest zamieszczonych na stronie online. Moja Weronika mogła wiele czasu buszować w necie. W ten sposób zaniedbywała obowiązki w domu. Słuchajcie ludzie, coś okropnego! Maluchy chodziły non stop głodne, niedomyte, a w domu był tragiczny syf. Chciałem jakoś przemówić mojej żonie do rozumu, jednakże nie trafiały do niej najmniejsze argumenty. Koniec był na pewno dla niej zaskoczeniem, jednakże się rozeszliśmy. Nie byłem w stanie tego wszystkiego znieść. 

Jak pomyślę o jakimkolwiek uzależnieniu to mi sie robi niedobrze ale wydaje mi sie, że najgorszy z nałogów to alkoholizm. nadmiernie spożywanie wódki jest w stanie po prostu zrujnować życie. Jednak prowadzą działalność ośrodki terapii uzależnień zatem wszelkie osoby uzależnione posiadają możliwość pozbycia sie tego uciążliwego nałogu. Ktoś kto boryka sie z problemem alkoholowym musi się kiedyś w końcu zgłosić na terapię ponieważ jeśli tego nie zrobi, jego picie będzie czynić dalsze spustoszenie. To jest witryna na którą opłaca się zerknąć http://www.osrodek-oaza.pl/leczenie Z ogromnym niesmakiem patrzę na osoby które korzystają z narkotyków. Branie narkotyków budzi we mnie faktyczne obrzydzenie.

Mój przyjaciel zadał mi zadziwiające zapytanie: jak przestać pić. Później się okazało, że ma trudności z uzależnieniem od alkoholu. Nawet nie spodziewałam się tego. Pieczołowicie to ukrywał. Nikomu zupełnie o tym nie oznajmił. Chyba się tego wstydził. Jednakże po pewnym czasie coś zobaczyli jego staruszkowie, ponieważ oddali go na leczenie. To był już ostatni dzwonek, aby cokolwiek zrobić: (