Topic: Ciagłe zakupy

Co trochę się bierze rozmaite maszyny do naszych spółek. Ja trzy tygodnie temu wyposażyłem się w pasy transportowe. Mam spółkę, w której oferujemy pustaki. Jednym z najważniejszych atutów jest to, że te zamówione przez kontrahenta produkty, także dostarczamy na wyznaczone miejsce. Swoje pasy znalazłem na interesującej stronie online http://www.interfork.com.pl/pl/pasy-transportowe Zamówiłem i tyle. Wczoraj czytałem w gazecie, że jakiś facet miał spółkę budowlaną i oszczędzał na swoich maszynach. Swoje akcesoria przyczepiał na jakiś linach i doszło do przykrego wydarzenia. Jeden z jego pracowników zginął. Akurat pojawił się w nieodpowiednim miejscu. Dlatego myślę, że nie ma sensu oszczędzać na maszynach, gdyż takim sposobem możemy sobie narobić jeszcze więcej nieprzyjemności. 

Re: Ciagłe zakupy

Są takie chwile, że nie musimy do naszej firmy od razu zamawiać czegoś nowiutkiego. Z własnego przykładu mam świadomość, że momentami to jest wyrzucanie kasy w błoto. Trzy tygodnie temu popsuły mi się dwa wózki. Z tej przyczyny uznałem, że to nie ma sensu zamawiać nowych, skoro spartaczyła się jedynie jedna część. Sam reperuję wózki, więc miałem świadomość czego mi brakuje. Wystukałem w przeglądarkę części zamienne do wózków widłowych. Odnalazłem dobre części i zamówiłem. Po trzech dniach kurier pojawił się u mnie. Wziąłem się za pracę. W ciągu dwóch tygodni miałem naprawione wózki. To tańsze niż zakupienie nowego sprzętu, a moje wózki zasuwają jak nowe. Żaden z pracowników nie grymasił, że coś jest źle. 

Re: Ciagłe zakupy

Dyskusja o tym co niedawno zamówiliśmy do swojego przedsiębiorstwa jest interesująca, ponieważ można dzięki temu zdobyć wiele ciekawych wiadomości. Jednak myślę, że można ją jeszcze bardziej rozpisać. Nawet niedawno sam rozmyślałem czy to ten moment, żeby w swojej spółce mieć zawiesie pasowe. Zerknąłem w sieci czy odnajdę takie oferty i ku mojemu zaskoczeniu było ich mnóstwo. Muszę bardziej poczytać te witryny. Może zamówię?! Ale jeszcze o tym pomyślę.