Topic: Jak dostosować mieszkanie dla osoby niepełnosprawnej?

Witam. Dotknęły mnie przykre chwile. Moja mama przeżyła poważą stłuczkę drogową, po której doznała kontuzji. Wobec tego, powinniśmy zamówić dla niej regulowany sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych, aby odzyskała siłę. Jednakże zajmę się tym niebawem. Tymczasem potrzebuję rady, jak dostosować mieszkanie dla celów osoby dotkniętej kalectwem?

Re: Jak dostosować mieszkanie dla osoby niepełnosprawnej?

Kupiłam wczoraj elektryczny podnośnik rehabilitacyjny. Zareklamowała mi go kuzynka i muszę przyznać, że jest idealny. Dawniej podchodziłam niechętnie do takich urządzeń, że wyglądają szpetnie w pokoju, ale współcześnie tworzą już je bardzo ładne. A dobrze coś takiego mieć, szczególnie kiedy opiekuje się osobą starszą.

Wertowałem niedawno gazetę i trafiłem na ofertę pod tytułem podnośnik rehabilitacyjny. Zaciekawiła mnie wspomniana tematyka, gdyż akurat odświeżam mieszkanie dla dziadków i ponieważ są starzy to chcę im zainstalować oprzyrządowanie ułatwiające funkcjonowanie. Rekomendujecie takie rozwiązanie czy inny sprzęt bardziej się sprawdza?

Urządzenia projektowane dla osób niesprawnych ruchowo, upraszczające im egzystencję oraz minimalizujące utrudnienia budowlane w lokalach mieszkalnych, wypada pooglądać na pomocnym adresie online firmy MAZA-MED. Strona www,obok sporej liczby technicznych systemów, prezentuje podnośnik dla osób niepełnosprawnych z orczykiem jako wyrób wykorzystywany w domach, sanatoriach, placówkach opiekuńczych. Dystrybutor posiada w asortymencie poza tym wózki inwalidzkie, skutery elektryczne. Istotne, że sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym daje opcję najmu sprzętów rehabilitacyjnych, udostępniając również filmy instruujące.

Forumowicze! Muszę pochwalić się wiadomością, że miesiąc temu kupiłem podnośnik ścienny w sklepie MAZA-MED. Jestem z tego urządzenia super zadowolony. Ułatwia on poruszanie się po mieszkaniu osobom zniedołężniałym. Mogę szczerze go zareklamować. Zabiera niewielką powierzchnię, a przede wszystkim usprawnia zajmowanie się osobą zniedołężniałą. Utrzymuje wagę do 150 kg, a ponadto wyposażony jest w wygodne siedzisko. Jest niezawodny. Jeśli chcecie usłyszeć więcej o nim, to odwiedźcie stronkę marki, gdzie go kupiłem.

Mamy za sobą przykry dyskurs. Ale przystosowanie domu na rzecz niepełnosprawnego nie jest aż tak hardcorowe. Wymaga jednak znajomości tematu. Ja chyba wypożyczę dla dziadka schodołaz kroczący, ażeby móc brać go do parku. Wyłączam się. Dużo empatii dla bliskich! Powodzenia. Cześć.