Topic: Od projektu do wykonania.

Jak myślicie i oceniacie, ile czasu potrwa zaprojektowanie ogrodu i wykonanie na nim prac. Chciałbym zaraz po zakończeniu budowy domu wejść z ekpią, która przygotuje mi ogród, ale nei wiem jak długo im to zajmie. A w kolejce czekają kolejne ekipy.

Re: Od projektu do wykonania.

Wszystko oczywiście zależy od tego, jak wielki zakres prac przewidujesz. Sam projekt to tylko kilka dni, ale prace w ogrodzie wymagają niekiedy trochę więcej czasu. Sądzę, żę dwa tygodnie powinieneś sobie zarezerwować na tego typu roboty.

Re: Od projektu do wykonania.

Ja korzystałem z firmy, która zaprojektowała mi ogród w Radzyminie i wykonałą go w pięć dni. Potem trzeba było jeszcze odczekać trochę czasuy, żeby rośliny się przyjęły, ale przy uważnym użytkowaniu ogrodu można uznać, że jest on wtedy już gotowy.

Re: Od projektu do wykonania.

Różnie to wygląda. Przede wszystkim trochę trwa profesjonalne zakładanie ogrodów Pruszków, gdzie mieszkam, leży blisko stolicy, więc mam dostęp do najlepszych firm. Kilka dni według mnie powinno wystarczy, ale musisz przygotować odpowiednio teren pod działanie.

Re: Od projektu do wykonania.

Faktycznie podstawą jest przygotowanie terenu, na przykład usunięcie zbędnych drzew, to znacznie skróci ogólny czas pracy i przyspieszy finalne oddanie całej inwestycji. Dobrze jest też mieć przygotowane rośliny, które mają trafić na ogród, żeby nie jeździć i nie szukać ich później na szybko.