Topic: Kto robi napisy do filmów?

Tak się zastanawiam, kto robi napisy do filmów w sieci? Czy to są zawodowi tłumacze, czy ludzie, którzy mają trochę wolnego czasu, znają dany język i zwyczajnie chcą coś zrobić dla innych?

Re: Kto robi napisy do filmów?

Wydaje mi się, że to są jedne i drugie osoby. Sama kiedyś zrobiłam napisy do francuskiej komedii. Znam francuski, a że film był fajny to taka praca była czystą przyjemnością. Poza tym fajnie wiedzieć, że twoje umiejętności językowe mają jakieś praktyczne zastosowanie:)

Re: Kto robi napisy do filmów?

Teraz chyba większa popularnością cieszy się tłumaczenie wideo na YouTube niż klasycznych filmów fabularnych. Zwyczajnie jest tego dużo więcej w sieci, a popularności takich materiałów jest z każdym rokiem coraz większa. Przypuszczam, że niektóre kinowe filmy nie mają tylu widzów, co popularne internetowe blogi, a jak coś się staje popularne to następuje profesjonalizacja. Wydaje mi się, że teraz niektóre tłumaczenia materiałów na Youtube są realizowane przez profesjonalnych lektorów, ale mogę się mylić.

Re: Kto robi napisy do filmów?

Mi sie wydaje, ze w wiekszosci robia to ludzi, dla ktorych jest to rodzajem hobby. Nie przypuszczam, zeby tlumaczenie filmikow albo filmow w sieci dawało jakiekolwiek profity finansowe, no chyba ze ktos to robi na zlecenie.