Topic: Trudny powrót do pracy po macierzyńskim

Moi drodzy, otóż kończy się mój czas jako mamy w domu, czas wracać z macierzyńskiego i wychowawczego do pracy, gdzie już szef mi dzwonił kilka razy od trzech tygodni, kiedy wracam, bo dużo roboty. Powiem szczerze, że trochę się boję tego czasu, bo nie wiem, jak to wpłynie na dziecko. Dotychczas praktycznie się ze mną nie rozstawało. Doradźcie, jak przez to przejść najłagodniej?

Re: Trudny powrót do pracy po macierzyńskim

Cześć. Ja pamiętam, jak żona wracała z wychowawczego do pracy. Dla dziecka to zawsze jest szok. Wiesz, do tej pory nasza córeczka była wszędzie i zawsze z nią, a tu mama nagle wychodzi. Ale się w końcu mała przyzwyczaiła, wytłumaczyliśmy jej, że mamusia musi iść, ale wróci i wszystko będzie normalnie.

Re: Trudny powrót do pracy po macierzyńskim

Dobrze, ale co z tym czasem, kiedy mnie, czy męża nie będzie w domu.

Re: Trudny powrót do pracy po macierzyńskim

Hej Kochana. Wiele z nas przez to przechodziło, z różną intensywnością. Masz możliwość, żeby Twoja, albo męża mama przychodziła do Was na ten czas?

Re: Trudny powrót do pracy po macierzyńskim

Dałoby radę, już z teściową nawet o tym rozmawiałam.

Re: Trudny powrót do pracy po macierzyńskim

To najlepiej by było, jakby zaczęła przychodzić jeszcze na kilka dni (a najlepiej jakieś dwa tygodnie) przed Twoim wyjściem do pracy, żeby dziecko mogło się przyzwyczaić. Zawsze też możesz poszukać jakiejś strony dla mam gdzie zapewne zaczerpniesz bardziej fachowej pomocy.

Re: Trudny powrót do pracy po macierzyńskim

Teściowa na szczęście jest układna, więc nie będzie z nią problemu, żeby przychodziła… rany tak się boję tego czasu. Ale dziękuję wam za porady, może rzeczywiście poszukam jakiegoś bloga, czy coś.