Topic: animacja 3D

witajcie. poszukuję sprawdzonego studia grafiki 3D, które przygotuje dla mnie niebanalną i przyciągającą uwagę animację reklamową 3D. czy wiecie, gdzie znajde takie studio i co nalezy przygotowac, aby wykonali dla mnie taki projekt?

Re: animacja 3D

Polecam studio grafiki WoodPecker, które przygotowuje animacje graficzne 2D i 3D. Powinnaś najpierw przesłac im brief, czyli zestaw informacji dotyczących m.in. grupy odbiorców, do których ma być skierowana dana animacja, a także budżetu, idei i pomysłów związanych z realizacją projektu.

Re: animacja 3D

rozumiem. a czy ty kiedyś korzystałaś z usług tego studia? jeśli tak, to czy wiesz, jak przebiegaly kolejne etapy tworzenia tej animacji i ile to wszystko trwało?

Re: animacja 3D

Kożystałam i to nie raz. Myślę, że taka forma reklamy jest bardziej oryginalna niż filmik z udziałem aktorów. Najpierw powstaje wstępna wersja scenariusza – treatment. Jeśli klient ma jakieś uwagi, to scenariusz można zmodyfikować. Po ustaleniu jego ostatecznej wersji graficy przystępują do wykonania storyboardów, czyli rysunków poszczegulnych scen. Trzeba również dobrać podkład muzyczny oraz przygotować dubbing lub podłożyć głos lektora. Na końcu przygotowuje się animacje postaci oraz przestrzeni. Wszystko można zmodyfikować lub dopracować, jeśli klient ma jakieś uwagi. Im masz mniej uwag, tym animacja powstaje szybciej, ale myślę, że warto czasem wtrącić swoje trzy grosze, aby efekt końcowy był naprawde zadowalajacy. A ile trwa przygotowanie całej animacji – to zależy od wielu czynników, np. od tego, ile osób trzeba zaangażowac do jej przygotowania. Jeśli o mnie chodzi, to przygotowanie dla mnie jednej animacji trwało zazwyczaj kilka tygodni.