Topic: Ile kosztuje kaflowy piec

Cześć, kochani forumowicze! smile Chciałabym was prosić o pomoc w pewnej kwestii. Jestem samozwańczą kucharką, przez lata gotowałam mężowi i dzieciom obiady, a teraz, że się znudziłam siedząc w domu i nie pracując (pobieram rentę ze względu na stan zdrowia, który mi uniemożliwia „normalną” pracę), szlifowałam swoje umiejętności w gotowaniu. Wiem, że wiele potraw smakuje jednak o niebo lepiej, gdy przygotowuje je się w kuchennym piecu kaflowym, nie piekarniku. Stąd pytanie – czy bardzo kosztowne byłoby zamontowanie takiego? I jak by się sprawdzał na co dzień? Pozdrawiam serdecznie!

Re: Ile kosztuje kaflowy piec

Witaj smile Ja mam piec kaflowy, ale taki mały, no i nie w kuchni, tylko piwnicy – jak coś piekę (typu pizza, jakieś ciasto), to tam. Jestem bardzo zadowolona, ale piekarnik też się przydaje, nie wymieniałabym go na zasadzie „to za to”.

Re: Ile kosztuje kaflowy piec

Super, że piszesz, dziękuję za odpowiedź. A powiedz, pamiętasz, ile kosztował ten piec? Też nie chcę się pozbywać piekarnika, bardziej o jakiejś dobudówce-piecu myślałam.

Re: Ile kosztuje kaflowy piec

Przykro mi, ale nie pamiętam, ile to kosztowało… strasznie drogie na pewno nie było, bo by nas nie było stać. Polecam Ci wejść na tę stronę: http://www.kominki.org/galeria-zdjec/kategoria,piece-kaflowe-i-kuchnie.html , ja tam przeglądałam różne pomysły na zabudowę, a potem ich poprosiłam o wycenę. Ewentualnie wejdź w katalog firm, które się tym zajmują i kontaktuj się bezpośrednio. Moim zdaniem warto, dzieciaki już nawet nie zamawiają pizzy, tylko marudzą, żeby samemu robić, bo lepsza.

Re: Ile kosztuje kaflowy piec

Potwierdzam, takie piece w kuchni są niezastąpione. Jak dobrze trafisz, to zapłacisz nawet mniej niż za taki odjechany piekarnik z timerem itd. smile

Re: Ile kosztuje kaflowy piec

Dziękuję za pomoc, dziewczyny, podbudowałyście mnie. To biorę się do szukania, trzeba wreszcie zrealizować chociaż to marzenie smile