Topic: Przywiązanie do tradycji nie jest złe

Witam wszystkich forumowiczów. Jakie macie nastawienie do życia, zwyczajów, rozrywek, nowości i mody? Chciałbym wiedzieć, czy znalazłbym tu jakąkolwiek bratnią duszę w tym sensie, że tak jak ja wykazuje umiłowanie jeśli chodzi o przywiązanie do tradycji.

Re: Przywiązanie do tradycji nie jest złe

Myślę, że wiele jest takich ludzi, podobnych do Ciebie, mimo że ja do nich nie należę. Jestem młodą osobą, może dlatego te klimaty retro są dla mnie obce. Wolę nowości, bycie szalonym, zwariowanym, poszukującym przygód, nowych alternatyw. Lubię też łamać wszelkie zasady, więc chyba nie dogadałbyś się ze mną.

Re: Przywiązanie do tradycji nie jest złe

Cóż, zdarza się, u mnie jest odwrotnie.

Re: Przywiązanie do tradycji nie jest złe

A w czym objawia się Twoje przywiązanie do tradycji?

Re: Przywiązanie do tradycji nie jest złe

Na przykład piszę listy. Nie e-maile za pośrednictwem poczty elektronicznej. Kupuję piękne szare kartki, piszę długi list, adresuję i samodzielnie udaję się na pocztę. Podobnie mam z książkami – nigdy nie zrozumiem fenomenu e-booków. Moje przywiązanie do tradycji objawia się też w wystroju mojego domu.

Re: Przywiązanie do tradycji nie jest złe

Jeśli chodzi o wystrój domu, to też jest u mnie dość tradycyjnie, skromnie. Moje obecne mieszkanie przypomina mi dom moich dziadków, nawet zapach chleba czuć, gdy przestąpi się próg (tak, piekę sama i sprawia mi to ogromną przyjemność). Poza tym większość mebli jest drewnianych.

Re: Przywiązanie do tradycji nie jest złe

Jeśli chodzi o drewniane meble, u mnie jest podobnie, podobnie jest na zewnątrz, np. ogrodowy plac zabaw z drewna. Moim zdaniem ów plac zabaw ma długą listę zalet, nie tylko tę, że wygląda zwyczajnie ładnie.

Re: Przywiązanie do tradycji nie jest złe

Wiele ludzi decyduje się na betonowe na przykład piaskownice dla dzieci, ale też wychodzę z założenia że drewniane place zabaw o których piszesz, są zwyczajnie lepsze. Chodzi też o bezpieczeństwo dzieci, ja bałabym się, gdyby moje potomstwo bawiło się w betonowej piaskownicy, drżałabym cały czas ze strachu o to, czy przypadkiem nie rozbiją sobie głowy o taką konstrukcję.

Re: Przywiązanie do tradycji nie jest złe

Też noszę się z zamiarem stworzenia takiego ogrodowego placu zabaw, myślę że wiele radości ów inwestycja sprawiłaby moim dzieciom. I mnie też, bo nie musiałabym tracić czasu na długie spacery do parku.