Topic: Jak przeprowadzić rozwód?

Mimo najszczerszych chęci wydaje mi się, że nie uda się utrzymać mojego małżeństwa. Wraz z żoną straciliśmy chyba ochotę na bycie razem, zapas chemii się po prostu wyczerpał, a pojawiło się chemiczne życie. Nie potrafimy już ze soba rozmawiać. Chciałbym się dowiedzieć, jak w Polsce są prowadzone sprawy rozwodowe, aby być przygotowanym do działania.

Re: Jak przeprowadzić rozwód?

Szkoda, że ludzie się rozwodzą, ale takie są już koleje losu, że czasami jest się na górze, a czasami na dole. Rozwód w Polsce to wbrew pozorom dość skomplikowana procedura, którą należy odpowiednio poprowadzić.

Re: Jak przeprowadzić rozwód?

Ja do poszukiwania informacji na ten temat wykorzstalam umiejętności syna poruszania się po sieci. Przy haśle adwokat Łódź sprawy rodzinne znalzłam wszystko czego potrzebowałam. Teraz czekam generalnie na ostateczną rozprawę, gdzie zostanie ustalone rozstanie małżonkow.

Re: Jak przeprowadzić rozwód?

Bardzo mi przykro z tego powodu, ale czasami trzeba i w ten sposób ratować swoje życie.

Re: Jak przeprowadzić rozwód?

Bez wątpienia większość osób w tego typu sprawach posługuje się usługami adwokackimi, choćby po to, żeby precyzyjnie sformułowac swoje żądania. W przypadku rozstania małżonków jest przecież co dzielić.

Re: Jak przeprowadzić rozwód?

Nie będzie co dzielić, jeśli małżonkowie podczas ślubu podpisali pomiędzy sobą intercyzę, czyli każdy z nich wnosi do małżeństwa swoją działkę i też w przypadku rozwodu ją zabiera ze sobą.