Topic: Ogrzewanie w firmie

Przez większą część roku muszę ogrzewać magazyny, którymi dysponuje moja firma. Wskutek tego mam coraz wyższe opłąty, które jeszcze jakiś czas temu były dużo niższe. Z biegiem czasu sytuacja stała się nieciekawa i szukam teraz pewnego rozwiązania, które pozwoli mi na oszczędności.

Re: Ogrzewanie w firmie

Jeślo ogrzewasz magazyny to faktycznie dużo ciepła się marnuje. JA zbilanosowałem sobie zyski i straty ciepła, ale dopiero w momencie, kiedy zdecydowałem się na mntaż próżniowych kolektorów słonecznych, które już zaczęły się zwracać. Byłem chyba jednym z pierwszych, którzy zaufali tej technologii i teraz mogę się z tego tylko cieszyć.

Re: Ogrzewanie w firmie

Możesz też zastosować bardziej tradycyjne rozwiązanie, jakim są pompy ciepła powietrzne lub ziemne pompy. Wszystko opiera się na energii pobieranej z otoczenia, więc nie kosztuje Cię to nic dodatkowo. Korzystasz tylko z tego co i taj jest obecne wokół i to za darmo smile)) To złoty interes, z którego wielu już korzysta, a następni czekają w kolejkach smile)

Re: Ogrzewanie w firmie

No ja jestem otwarty na fajne propozycje, tylko na nie po prostu nie trafiłem.

Re: Ogrzewanie w firmie

Jeśli chesz dobrej rady to skorzystaj może z hybrydowych systemów grzewczych, które są w stanie zapewnić Ci efektywne ciepło. Nie musisz w tym przypadku dostarczać samodzielnie paliwa, bo zrobi to za Ciebie cały system. Dobrze pomyślane i łatwe do realizacji.