Topic: Do czego druk solwentowy?

Cześć. Ostatnio czytałem trochę na temat tego czym jest wydruk solwentowy. Wiem już, że to jest druk, w którym się nie stosuje farby na bazie wody tylko pigmentowe atramenty na rozpuszczalnikach organicznych. Wszystko fajnie, ale właściwie to do czego taki druk można wykorzystać? Bardzo mnie ta kwestia interesuje teraz

Re: Do czego druk solwentowy?

Witaj. Taki druk można na wiele sposobów wykorzystać. Po pierwsze ważne w nim jest to, że jest tani i po prostu z niego się opłaca korzystać. Po druki wszelkie druki wielkoformatowe są robione właśnie taką techniką. Wszelki banery, siatki wszystko właśnie można tak drukować. Sam jak zamawiam coś takiego to właśnie takim drukiem

A czy to nie jest przypadkiem tak, że ten druk jest tani, ale też przez to dość niedokładny? Mam wrażenie, że owszem może jest wytrzymały, ale te pigmenty to nie bardzo wyglądają z bliska dobrze. Szczegółów się nie da tym uzyskać.

No masz rację i dlatego właśnie wszystko wielkoformatowe się tym robi. Na to i tak nikt z bliska nie patrzy, więc nie trzeba wydawać całego mnóstwa pieniędzy na porządne atramenty do takiego wydruku. Mnie za to ostatnio bardzo interesuje druk UV a o nim dużo infmroacji na tej stronie http://oferta.studiodruk.com/druk-uv/ mi się udało znaleść. Bardzo fajna to jest sprawa i chyba nawet zamówię coś, żeby mi tak wydrukowano