Topic: Co sądzicie o szkoleniach miękkich?

Hej. Chciałbym się dowiedziec, czy ktoś z was uczestniczył kiedyś w jakims szkoleniu miękkim? Słyszałem, że takie szkolenia stają się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. Jeśli uczestniczyliście, to czy dowiedzieliscie się tam czegoś, co można było pózniej zastosowac w praktyce?

Re: Co sądzicie o szkoleniach miękkich?

Moja firma już nie raz brała udział w szkoleniach miękkich, organizowanych przez różne agencje. Ostatnio jednak korzystamy z usług tylko jednej firmy szkoleniowej, gdyż jej oferta wydała nam się najlepsza. Można faktycznie dowiedziec się tam ciekawych rzeczy przydatnych w naszej pracy.

Re: Co sądzicie o szkoleniach miękkich?

A w jakiej branży konkretnie pracujesz? Ja pracuję w branży sprzedażowej, może Ty także?

Re: Co sądzicie o szkoleniach miękkich?

Blisko, bo pracuję w dziale obsługi klienta. Zajmuję się oferowaniem usług naszej firmy potencjalnym klientom, a także obsługą już pozyskanych klientów indywidualnych oraz biznesowych. Mając ciągły kontakt z ludźmi, warto rozwijać swoje umiejętności interpersonalne oraz umiejętność pracy z telefonem. Chodzi m.in. o to, żeby nie popaść w rutynę, choc i tak trzeba posługiwac się ciągle tymi samymi formułkami, żeby klient wiedział z jakiej jestem firmy, po co dzwonię itp. Ale dalszy przebieg rozmowy może być inny, gdy klient okaże zainteresowanie moją ofertą. A w ostatnim czasie coraz częsciej okazuje swoje zainteresowanie.

Re: Co sądzicie o szkoleniach miękkich?

No i fajnie. Też chciałbym się czegoś dowiedzieć odnośnie pozyskiwania nowych klientów oraz relacji z nimi. Możesz mi podac jakiś namiar na te firmę, w której szkoleniu ostatnio uczestniczyłaś?

Re: Co sądzicie o szkoleniach miękkich?

OK. Jest to Halibut Grupa Szkoleniowa, która ma swoją siedzibę w Poznaniu. Z tego co się orientuję organizuje też szkolenia dla sprzedawców oraz przedstawicieli handlowych, a także dla pracowników innych branż.

Re: Co sądzicie o szkoleniach miękkich?

Znam tę firmę i tez mogę ją polecić. Jakiś czas temu brałem udział w przygotowanym przez nią szkoleniu dla brygadzistów i kierowników produkcji. Dowiedziałem się tam w jaki sposób lepiej dogadywać się z zespołami produkcyjnymi i lepiej nimi zarządzać. Teraz czuję się dużo pewniej na swoim stanowisku.

Re: Co sądzicie o szkoleniach miękkich?

Dzięki. No to już wiem gdzie się zgłosić. Mam nadzieję, ze szkolenie miękkie przeprowadzone przez tą firmą pomoze mi zwiększyc sprzedaż oferowanych przeze mnie produktów.