Topic: W jakim sklepie najlepiej kupić pościel 135x200?

Ludziska pytanie jak w temacie. Chciałam kupić jakąś dobrą ciepła kołdrę, w którą będę mogła się zawinąc tak latem, jak i zimą. Wiecie… taka całoroczna smile Ważne też jest, żeby nie powodowała alergii, a przy okazji, żebym się pod nią nie pociła. Znajdzie się taka?

Re: W jakim sklepie najlepiej kupić pościel 135x200?

No cześć wink To ja osobiście mogę Ci polecić pościele 135x200 z tego sklepu: https://poscielrodzinie.pl/pl/c/Koldry-135x200/60. Mają kołdry puchowe, które są dla nas najlepsze i najzdrowsze. Będziesz, tak jak pisałaś, mogła się nią okryć kiedy jest ciepło, czy zimno i będziesz się czuła komfortowo, dlatego, że pierze pochłania całą wilgoć z wewnętrznej strony, a też utrzymuje optymalną dla nas temperaturę, więc się nie przegrzejesz.

Re: W jakim sklepie najlepiej kupić pościel 135x200?

Ty tak na serio polecasz jej kołdry z pierza? Przecież każdy wie, ile alergii przez taką kołdrę może wyjść. A  później człowiek się zastanawia, czemu chodzi z podkrążonymi oczami i w ogóle źle się czuje… i te wkurzające pióra, które latają po całym domu.

Re: W jakim sklepie najlepiej kupić pościel 135x200?

Miałeś kiedyś taką puchową kołdrę? Ja od dziecka takie miałem. I wiem, że kluczem do sukcesu, żeby kołdra była dobra, jest użycie odpowiedniego wsadu. Nie możesz napchać byle jakich piór, jak to robią nastawione na wielkoprzemysłową produkcję firmy. Kacze i kurze pióra się najzwyczajniej do tego nie nadają. To powinien byc puch z gęsi. Jest odpowiednio delikatny, a także znakomicie ogrzewa. Poza tym musi być wyprany w wodzie o odpowiedniej temperaturze (około 60 stopni), wtedy nie mają już tego fermowego zapachu, no i są odpowiednio oczyszczone z mikroorganizmów. No i tak przygotowane pierze nie powinno powodować żadnych problemow, chyba, że właściciel źle dba o kołdrę.

Re: W jakim sklepie najlepiej kupić pościel 135x200?

Jakoś to mi się nie widzi… czyli co? Wszyscy producenci wciskają nam kacze pióra, które są źle wyprane?

Re: W jakim sklepie najlepiej kupić pościel 135x200?

Żeby być poprawnym, to najczęsciej z kurczaków brojlerów, które są hodowane na rzeź. Poa tym większość producentów zamawia te kołdrywe wschodnich krajach, jak Chiny, czy Pakistan, a tam mają w nosie jakieś zasady higieny, czy coś. Najważniejsze, by produkt sprzedać tanio i szybko, a wiadomo… grzanie wody na potrzeby przemysłowe kosztuje, prawda? A w przypadku tego sklepu, który podałem jest zupełnie inaczej. Przede wszystkim to rodzimy producent, który zawsze dba o odpowiednie wyparzenie. Do tego, te pióra, o których mówiłeś, że latają… oni stosują grubo tkaną bawełnę, więc żadne się nie przeciśnie wink