Topic: Nieruchomość obciążona hipoteką w Krakowie a podział majątku

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pewien problem bo nie mogę dogadać się z żoną. Teraz w zasadzie mieszkamy juz oddzielnie, ona została w naszym mieszkaniu a ja wynajmuję. Podobno chce się ze mna rozwieźć ale jak to bedzie wygladalo przy podziale majątku bo mamy hipotekę, a bank nie przepisze raczej na nikogo z nas kredytu bo osobno nie mamy zdolności. Ktoś mógłby mi to po krótce wyjaśnic?

Re: Nieruchomość obciążona hipoteką w Krakowie a podział majątku

Cześć. Jak już kolega dostanie odpowiedź to proszę o informacje jak się mają zarobki do wysokości alimentów. Dziękuję.

Co do sytuacji kolegi to sprawa wygląda tak że żona może wystapic o obowiazek alimentacyjny na Ciebie w którym bedzie zawarta konieczność spłaty raty kredytu. Szczerze to gdybym był na jej miejscu w tym kierunku bym szedł. Koleżance polecam lekture artykułu: https://adwokatrodacki.pl/blog/mozliwos … alimentow/, powinny być tu wszystkie informacje odnośnie możliwości zarobkowych alimentującego. Ogólnie rzecz biorąc nie są to proste sprawy głównie ze wzgledu na emocje jakie niesie podział majątku Kraków swoją drogą to chyba jakieś rozwodowe zagłebie bo 5 moich znajomych już zakończyło zwiazki w tym roku.

Struktura społeczeństwa się zmienia, ludzie również się zmieniają. Trudno jednoznacznie ocenić ale wydaje mi się że ludzie mniej z sobą rozmawiają a co za tym idzie nie naprawiają problemów. Dziś o wiele łatwiej kupić nowe niż naprawić stare. Blog adwokata Rodackiego znam i polecam bo warto sobie czasem poczytać żeby wiedzieć jak niekiedy profilaktycznie się zachować żeby nie sciagnac sobie na glowe klopotów.

Czyli jednym słowem mam się czego bać. A jeśli wyjdzie na to że rozwód jest z winy żony to i tak ja poniosę ciężar płacenia za wszystko?

Słuchaj, tak jak sam pisałeś bank nie pozwoli na odpisanie mieszkania na żonę a nie wydaje mi sie zeby chciala sie wyprowadzic i sprzedać je razem z tobą skoro nadal tam mieszka. Ja bym próbował naprawić związek.