Topic: Mój plan na własny dom

Cześć. Jestem obecnie w trakcie spełniania wizji o należącym tylko do mnie domu, to znaczyli krok po kroku się do tego zabieram. Kumpela podpowiedziała mi, żebym na etapie projektu skorzystał z usług specjalistów a więc architektów z terenu Poznania. Nie miałem jeszcze okazji korzystać ze wsparcia tego rodzaju zakładu i myślę czy to takie rzeczywiście konieczne? Może jednak ogarnę sobie temat na własną rękę? Korzystaliście wcześniej z usług tego rodzaju zakładu? Co dla Was jest najbardziej istotne w tej kwestii?

Re: Mój plan na własny dom

Kiedy ja korzystałam z oferty architekta w poznaniu, przede wszystkim przyciągnęły moją uwagę jego kwalifikacje. Odnalazłam go z ogłoszenia w gazecie pt.: biuro projektów poznań. Robiłam remont w moim ogromnym domu, pragnęłam, aby prezentował się lepiej. Zmieniałam całkiem układ ścian. Potrzebowałam prawie natychmiast profesjonalnego oka fachowca do pomocy. Moi najbliżsi już mieli naprawdę dość tego remontu. Kompletnie nic nie można było tu znaleźć. Był okropny rozgardiasz! Do tego wszystko było na mojej głowie, bo mąż pojechał gdzieś w delegację. Ale aktualnie mamy za to estetyczne mieszkanko. 

Jest kryzys, ludzie mają niezbyt dużo pieniędzy na przetrwanie, więc tym bardziej mało kogo stać na stawianie posesji. Tak samo nie sądzę, żeby jakąś osobę było stać na fanaberie takie jak te z kategorii: projekt domu Poznań http://www.nanostudio.pl/projekty-domow Ludzie przecież pilnują każdego grosza. Ja nie wiem, jak Wy to widzicie, że ktoś wyłoży kasę tylko na to, aby mu jakiś inny specjalista podpowiedział w jaki sposób poustawiać meble? Nie sądzę...

Trochę czasu poświęciłam na zastanawianie się, czy budując dom zdać się wyłącznie na własny gust i intuicję, czy może lepiej wezwać na pomoc fachowców. Teraz widzę, że nie tylko ja mam taki problem, trochę mi z tym lepiej. : D Obadam sobie oferty różnych biur projektowych z Poznania i myślę, że wybiorę coś co mi przypadnie do gustu. Idę na poszukiwania. : )