Topic: Klienci nie mają o nas pojęcia?

Witajcie, najmilsi forumowicze. Intryguje mnie ostatnio następująca kwestia, o jakiej postanowiłem z Wami podyskutować. Firmę mojego szefa dopadł kryzys i zauważyliśmy kurczącą się liczbę podpisywanych umów. Nie bardzo orientujemy się dlaczego tak się dzieje. Czy to ludzie nie są w stanie sobie pozwolić na oferowane przez nas towary, czy zwyczajnie o nas nie wiedzą? Jedną z rad było poprawienie naszego rankingu w Yahoo za pomocą pozycjonowania. Znaleźliśmy już propozycję firmy, trudniącej się tego typu kwestiami http://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie-stron W Waszej opinii to dobry sposób by zadbać o promocję przedsiębiorstwa? Macie jakieś przygody w tej kwestii?

Re: Klienci nie mają o nas pojęcia?

Niekiedy nie ogarniam tego forum... Nie mam specjalistycznej wiedzy w promocji. Chodzi mi tylko o to, by odstresować się po dniówce w pracy. A zagłębiając się w tematy typu pozycjonowanie jako narzędzie reklamy mam wrażenie jakby to było jakieś forum dla specjalistów. Nie jest chyba wielkim problemem wejść na właściwą witrynę i odszukać dane o pozycjonowaniu, prawda? To jedyna rada jaką dla Was mam, póki co idę stąd. Pa!

Pozycjonowanie stron online jest nowiuśkim sposobem na reklamowanie naszych usług w necie, ale za to jak bardzo skutecznym. Od wielu lat korzystam z tej propozycji i widzę bardzo dużą różnicę pomiędzy moją stroną, a stroną mojego kumpla. Do mnie trafia bardzo dużo osób, które szukają fajnej knajpy w Poznaniu. Wystarczy, że wystukają dany zwrot, a moja strona pojawia się jako jedna z najlepszych. Mam dużo wyświetleń. Z tej racji zaproponowałem mojemu koledze, żeby czegoś w necie pod wyrażeniami pozycjonowanie blog. Doszedłem do wniosku, że jemu to na pewno pomoże. Było mi go żal, że jego strona internetowa nie daje zysków. Początkowo nie był za bardzo do tego przekonany, ale z czasem zmienił zdanie. Skorzystał i od tamtego czasu jego strona jest cztery razy częściej wyświetlana niż wcześniej. Nigdy nie widziałem tak szczęśliwego Antka jak teraz. : )

Pojęcie pozycjonowania witryn w Internecie było w moim słowniku całkiem obce, dopóki w me ręce nie wpadła propozycja marki Grupa Tense z Wielkopolski http://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie-sklepow-internetowych Do tej pory nie uważałem, że pozycjonowanie jest tak kluczowe w marketingu firm. Uważałem, że marketing polega raczej na reklamowaniu danej firmy przez kontrahentów następnym potencjalnym klientom. To jest oczywiście tak samo istotne, ale bez odpowiedniej pozycji w wyszukiwarce konkretna marka będzie miała znacznie mniejsze dochody. Jakim cudem ktoś może czerpać z jej usług jeśli nie ma o niej pojęcia? Całe szczęście odpowiednie przedsiębiorstwa trudnią się tym tematem i przez spory czas prowadzą działania w celu podwyższenia pozycji firm w wyszukiwarkach. Podobnie funkcjonuje firma Tense.