Topic: Routery w Waszych domach

Cześć : ) Chyba nareszcie założę internet w domu. Net będzie mi potrzebny przy poszukiwaniu pracy. Zwolnili mnie z zeszłej spółki 2 lata temu i od tego momentu nie potrafię niczego odnaleźć. Teraz piszę z komputera mojej koleżanki. Weszłam tu, gdyż jestem zainteresowana: jaki router macie w domu? Piszcie śmiało. Ja jeszcze nie mam pojęcia, jaki zakupię. Podobno też powinno się zainwestować w repeatery. Możliwe że to zrobię. 

Re: Routery w Waszych domach

Ja stosuję w domu router adsl2 i jestem naprawdę zadowolony. Aktualnie przez internet załatwiam wiele spraw, zatem pragnę, żeby wszystko działało jak trzeba. Dobrze pamiętam, że gdy nie było internetu, latało się po mieście, stercząc w długich kolejkach. Aktualnie jest całkowicie inaczej. Wszystko zrobiło się znacznie bardziej łatwiejsze. Z całą pewnością sieć posiada wiele atutów. 

Mam niedaleko mojego domu zaprzyjaźniony sklep z hardware, w którym personel zwykle rzetelnie zasugerują mi co do wyboru urządzeń. W ostatnich tygodniach zakupiłem tam modem vpn. Jestem ogromnie rad z poziomu ich obsługi, który mi zapoponowali. Kilka razy miałem także okazję zamawiać hardware przez Internet. Trudno to jednak zrealizować w w chwili gdy problemem jest usterka Sieci. ; ) W takiej sytuacji jedyne co pozostaje to wezwanie na pomoc montera albo prośba o pomoc do pobliskich punktów sprzedaży. 

Średnio mam rozeznanie w modelach routerów, ale ostatnio moją uwagę jeśli chodzi o nowości komputerowe przykuło inne połączenie. Zobaczyłem bowiem, że coraz częściej spotykane są urządzenia, które pozwalają nam mieć internet z gniazdka. To bardzo interesujące wyjście z sytuacji dla osób, które nie pragną realizować następnej instalacji i montować dziesiątek metrów przewodu w posesji. Nie mamy w ten sposób przebijania ścian lub konieczności krycia kabli innym sposobem. Ciekawe co następnego za jakiś czas będzie odkryte w tym temacie.

Dla mnie wystarczający jest przeciętny modem od najbardziej znanego dostawcy usług internetowych. Nie muszę mieć żadnych skomplikowanych mechanizmów z wieloma funkcjami, takich jak router modem adsl2. Nie potrzebuję też korzystać z mega szybkiego łącza. W ogóle co trudność ogarnąć sobie podłączenie do Sieci? Nie ogarniam sensu tego wątku, uciekam stąd. Cześć!

Super są routery z modemem. Sam taki posiadam. Jakiś czas temu nie byłem jakoś nimi zachwycony, ale odkąd namówili mnie na takie cacko, to w życiu bym go nie oddał. A to wszystko dzięki pewnej witrynie online którą pokazał mi mój znajomy. Sam tam kupił dla siebie router i był bardzo zadowolony. Aby ją poznać wystarczy kliknąć tutaj. To tym bardziej mnie skłoniło do tego, by zakupić tam swój. Powiem szczerze, że byłem bardzo nieufny, bo parę miesięcy temu zostałem oszukany przez pewną spółkę, która zaoferowała mi router złej jakości. W ogóle już jak był u mnie to był obdrapany, połamany. Żądałem zwrotu pieniędzy, ale niestety nie otrzymałem ich. Przykra sprawa, ale kiedy usłyszałem, że Grzesiek zakupił sobie na tej witrynie router to i ja to zrobiłem. To była super decyzja. Teraz nie zostałem okłamany i wszystko skończyło się bardzo dobrze. : )

Metody podłączenia do sieci to bardzo ciekawy temat, o którym mógłbym wymieniać się poglądami bez ustanku. Urządzenia typu router vdsl to najbardziej aktualny trend sprzętowej mody, który obecnie chcę opracować. Stąd też już znikam, ale na pewno za jakiś czas po raz kolejny powrócę do tego wątku. 

Ja do Internetu używam modem. Kupiłam go w sklepie www, jaki odszukałam dzięki nadrukowi na kubku tj. FRITZBOX. Kubek dostałam na urodziny od przyjaciółki. Teraz zupełnie nie umiem sobie wyobrazić życia bez Internetu. Mam sporo przyjaciół w innych krajach z którymi kontaktuję się zwłaszcza przez net. Przedtem sporo podróżowałam i w ten sposób spotkałam ciekawych ludzi. Teraz tak wiele nie wyjeżdżam, jednak pragnę utrzymywać kontakt z moimi kolegami. Możliwe że kiedyś znowu się zobaczymy. Net ogromnie mi to ułatwia, starczy, że mam zainstalowany komunikator, dzięki któremu można rozmawiać.