Topic: Jakie cechy powinien posiadać dobry pozycjoner?

Jednym z moich największych atutów jest  zmysł analityczny. Znajomi twierdzą, że byłby ze mnie dobry programista lub pozycjoner. Ja jednak skłaniam się do tej drugiej opcji. Czy są może na tym forum pozycjonerzy? Jak wygląda Wasz dzień pracy? Co oprócz zmysłu analitycznego pomaga w pracy pozycjonera?

Re: Jakie cechy powinien posiadać dobry pozycjoner?

Branża SEO nieustannie się rozwija. Aby pozostać na czasie i nie dać się zaskoczyć nowością wprowadzoną przez Google, ustrzec się przed burzą po aktualizacji algorytmu, czy zwyczajnie nie wypaść z gry, gdy konkurencja jest wysoka – specjalista SEO musi stale poszerzać swoją wiedzę. Zatem jeśli chcesz zostać pozycjonerem musisz być otwarty na wszelkie nowinki z branży. Więcej na ten temat możesz przeczytać na www.grupa-tense.pl/blog/praca-w-seo-jak-wyglada-zawod-pozycjonera.

Re: Jakie cechy powinien posiadać dobry pozycjoner?

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że czytanie branżowych blogów, chociażby takich jak ten https://marketing-portal.pl/jak-pozycjo … ternetowy/  czy wątków na forach internetowych nie zawsze wystarczy. W drodze na wyższe szczebla kariery, warto, by pozycjoner uczestniczył w konferencjach, czy branżowych meetupach, podczas których zdobędzie wiedzę oraz nawiąże cenne znajomości. Istotne są również szkolenia, zarówno wewnętrzne – organizowane przez bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki z pracy, jak i zewnętrzne, prowadzone przez specjalistów z innych firm.

Re: Jakie cechy powinien posiadać dobry pozycjoner?

Ja swoją przygodę z branżą SEO rozpoczynałam od kilkumiesięcznego stażu. Podczas intensywnych szkoleń praktycznych i teoretycznych, zdobyłam wiedzę z zakresu pozycjonowania stron i pierwsze doświadczenie w branży. Wiedzę uzupełniałam licznymi artykułami z branży, na przykład takimi jak ten https://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie/.

Re: Jakie cechy powinien posiadać dobry pozycjoner?

Kobieta w branży SEO to raczej rzadkość @Pora_roku… W mojej pracy jako pozycjoner każdy dzień dostarcza nowych wrażeń, czasami pozytywnych, a momentami wzbogaconych o lekki stres. Zdarzają się dni spędzone na mozolnej optymalizacji, ale też takie, gdy wraz z zespołem knujemy ekscytujące strategie na poprawienie widoczności klientów w wyszukiwarce.

Re: Jakie cechy powinien posiadać dobry pozycjoner?

W samej branży stale coś się dzieje, więc trzeba trzymać rękę na pulsie, unikać pstryczków w nos od Google i dbać o dobre relacje z klientami. Tymczasem jeśli chodzi  artykuły z Dziedziny SEO to mogę polecić https://darlowo.info/index.php/83-bizne … ej-zasiegi .